Які є способи фальцювання буклетів?

Обираючи розмір паперу, слід орієнтуватися на кількість передбачуваних згинів. Найпоширеніший стандартний буклет - це ліфлет А4 з 2-3 фальцами. Зазвичай він зігнутий за розміченими лініями навпіл або "гармошкою". Також популярні євробуклети з аркуша А4 з двома згинами, зігнуті паралельно по вертикалі "в намотування". Інформація надрукована з двох сторін. Розмір євробуклету в складеному вигляді - 98х210 мм. У розгорнутому - 290х210 мм. Євробуклети відповідають конвертам (110х210 мм), зручні для розсилки клієнтам традиційною поштою.

Також поширений буклет виготовляють з А3 з одним згином. Виходить складений А4 у вигляді книжки. Стандартний аркуш А3 також складають впоперек гармошкою, потім його фальцюють удвічі, зшивають і складають ще раз. Так отримують сфальцьований виріб незвичайної конструкції.

Безліч варіантів автоматизованого фальцювання дає змогу створювати різні конфігурації рекламних буклетів за бажанням замовників. Аркуші паперу А3, А4, DL, А5 або А6 складають у формі літери Z, W, на кшталт "гармошки", євробуклета, "вікна", "равлика", листівки, книжки "зі зсувом" або з подовженим аркушем. Поширені згинальні схеми:

"Гармошка". Спосіб складання, при якому згини розташовуються паралельно, спрямовані на зовнішню частину виробу.
Перехресний фальц. Паперовий аркуш А3, А4 складають так, щоб кожен наступний згин був у перпендикулярній площині до попереднього. Такий спосіб складання дозволяє робити зустрічні згини, загортати смуги всередину.
Вкладений фальц. Варіант, при якому всі згинальні краї паралельні.
Фальц всередину. Згини паперових аркушів А4, А5 розташовуються в паралельній площині один до одного, а краї - складені всередину виробу. Основна інформація розміщується на внутрішньому розвороті.